De-Iure-PL.Org Deutsch-Polnische Gesetze

O nas

 

Witamy

O nas

Bank danych de-iure-pl.org wspiera dialog i integrację między Polską a Niemcami, w szczeglności na polu wspłpracy prawniczej i ekonomicznej.

Celem informacji zawartych w banku jest udzielanie praktycznej pomocy prawnikom, a także osobom nie związanym z prawem, w kontaktach polsko-niemieckich.

Bank danych zawiera polskie i niemieckie teksty ustaw, teksty wybranych wyrokw sądowych i artykułw prawniczych. Oferta została poszerzona o tłumaczenia tekstw ustaw i wyrokw oraz wzorw umw i pism sądowych. Część z nich oferowana jest w serwisie bezpłatnym, jak biblioteka prawnicza i słownik, ktry jest najobszerniejszym słownikiem wyrażeń prawniczych i ekonomicznych dostępnym w Internecie. Tłumaczymy teksty prawnicze i teksty umw na zamwienie klientw indywidualnych.

Nasza oferta skierowana jest do prawnikw, przedsiębiorstw i firm, specjalistycznych periodykw, tłumaczy, instytutw naukowych i instytutw polsko-niemieckich, urzędw i poradni społecznych, ktre na co dzień zajmują się problematyką prawniczą i gospodarczą w języku polskim i niemieckim.

Nasi wysoko wykwalifikowani i kompetentni tłumacze, mając na uwadze fachowe terminy prawnicze i ekonomiczne, kładą szczeglny nacisk na wierne tłumaczenie powierzonych im tekstw. Nasi wspłpracownicy przygotowują na życzenie ekspertyzy prawne ułatwiające zrozumienie polskiego i niemieckiego systemu prawnego.

Bank danych jest wspierany przez Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawnikw (www.dpjv.de). Głwnym celem tego Stowarzyszenia jest udostępnienie informacji na temat prawa polskiego i wspieranie wspłpracy polsko-niemieckiej.